Képzéseink
Fiúról Apára - A Tűz képzés
A Fiúról Apára Program óvodapedagógusoknak a Napról, a Föld magjáról, a vulkánokról, az égés-égetésről, a tűz történetéről, a természetes és mesterséges tüzekről, a tűz és az ember viszonyáról és az energiákról szóló háromnapos képzés, mely a környezettudatosságra nevelésben nyújt segítséget.
Az óvodapedagógusok szakszerű tanácsadást kapnak a fenti témák játékos oktatásához:
- drámapedagógiai eszközök használata az óvodában
- „hogyan jobban” módszertani tanácsok a gyerekeknek való tudásátadásra
- a gyermekeknek átadott ismeretek elmélyítését szolgáló játékok, színezők és munkalapok használata
Tartalmazza:
- Két nap, 2x6, összesen 12 óra elméleti képzés, a harmadik napon 45 perces gyakorlati foglalkozás bemutató (a résztvevők számának függvényében csoportbontásban).
- Igény szerint A TŰZ könyvecske és A TŰZ munkafüzet, a résztvevő pedagógusoknak és a csoportjukba járó gyermekeknek
Egy képzési csoportban 20 fő óvónő képzése valósulhat meg hatékonyan.
A képzés díját személyre szabottan határozzuk meg.
„Nevelőmunkámba beépítem a Fiúról Apára Program képzésén elsajátított 4 elem módszertant a tevékenységeink során. Időt, lehetőséget biztosítok a gyerekek számára, hogy felfedezzék a környező világot és kutakodjanak, kísérletezzenek, felfedezzenek. Törekszem beépíteni a mindennapjainkba, heti tervünkbe minél több ismeretet a bolygókról, a naprendszerről, az univerzumról a földről, vízről, levegőről és a tűzről.”
„A Fiúról Apára Programnak köszönhetően sok új ötletet merítettem mind az oktatóktól, mind pedig a pedagógus kollégáktól, akikkel egy hasznos, tartalmas, összetartó és pozitív szemléletű csoportban vettem részt."
„A Fiúról Apára Programban való részvételemmegerősített abban, hogy jó úton haladok, haladunk.”
„A program reményt adott számomra, hogy az igazi értékeket ilyen elhivatott emberekkel, pedagógus kollégákkal karöltve át tudjuk adni a jövő nemzedékének!”
„A Fiúról Apára Program egy olyan nagycsalád, ahol jól érezzük magunkat, folyamatosan tudunk új dolgokat elsajátítani, tovább fejlődni a környezetvédelem, a fenntarthatóság területén. Köszönöm, hogy a részese lehetek.”
"Igyekszem a kis emberekben ápolni természetes nyitottságukat szűkebb és tágabb világukra, ami által empatikus, magukért és környezetükért felelősséget vállaló felnőtté nőhetnek."
„Nagyon örülök, hogy részt vehettem a Fiúról Apára Programban. Sok tehetséges, ügyes, kedves pedagógussal ismerkedhettem meg a továbbképzés alkalmával és nagyon sok jó ötletet, tanácsot kaphattam kedves Csillától és Esztertől a környezetünk védelmével kapcsolatban, melyet a jövőben szeretnék az óvodámban is kamatoztatni.”
„Különösen is örültem ennek a továbbképzésnek, hogy nagyon sok gyakorlati tanácsot, ötletet kaptam, hogyan lehet az óvodás gyerekeknek játékosan, tevékenységközpontúan átadni a környezettudatosság alapjait.”
„Ez a program a személyes hozzáállásomon változtatott, a remény felé terel.”
„A program a szakmai közösségen, támogatáson kívül azt a reményt jelenti számomra, hogy azok a kis láthatatlan és megfoghatatlan szálak, amitől ez a csoport közösségé válik, az együtt gondolkodás olyan generációt nevel, mely szereti és tisztelni fogja a Földet és felelősen cselekedve tenni is tud érte.”